Обіцяємо знайомити вас з цікавими людьми у світі, які об’єднані любов’ю до сиру так само як і ми. Тож, почнемо! Читайте інтерв’ю з Сарою Мюнлі – переможницею конкурсу серед чизмонгерів. Фінал конкурсу проходив 20 січня у Сан Франциско.

PROCHEESE: Як ви розумієте, хто такий чизмонгер і які обов’язки пов’язані з цією роботою? Що він повинен вміти?

САРА МЮНЛІ: Бути чизмонгером — це не так важко, як може здаватись. Їх завдання продавати сир. Але важливо мати широке розуміння багатьох різних видів сиру та способів їх виготовлення. Надзвичайно важливо, щоб чизмонгер розумів, коли сир готовий до вживання, коли він наближається до свого піку, і, звичайно, коли сир перезрів.

Чизмонгер — це остання людина, яка контактує з сиром до того, як той потрапить до споживача. Тож важливо, щоб сировар та афінер (той, хто доглядає за сиром у процесі визрівання) дбали, щоб їх продукція надійшла до споживача в належному стані. Якщо сир потрапить до споживача зіпсованим – його більше не куплять. Я працюю за вітриною під замовлення і вважаю, що це найкращий спосіб продати сир. Так споживач має можливість скуштувати сир, перш ніж вибрати і купити. Прямий контакт зі споживачами дає можливість чизмонгеру уважно прислухатись до їх потреб та підбирати для них найкращий сир.

PROCHEESE: Як ви отримали перший досвід із сиром?

САРА МЮНЛІ: Свій перший досвід із сиром я отримала під час навчання за кордоном — у Франції. Моя приймаюча родина допомогла мені дізнатися про французький сир і фактично допомогла мені влаштуватися на вихідні в невеликий сирний магазин на місцевому ринку. За цей час я дізналася про різні види сирів, яких раніше ніколи не зустрічала. Зростаючи в Орегоні, найчастіше у нас в наявності був Tillamook Cheddar. Я і зараз люблю Tillamook. Проте існує таке сирне різноманіття та стільки дивовижних майстрів-ремісників, що було б прикро не досліджувати цей всесвіт. 

Під час мого навчання за кордоном мені найбільше запам’ятались два види сиру — Бофорт і Рокфор, а також масло з овечого молока.

Бофорт — сир в альпійському стилі, виготовлений із сирого коров’ячого молока у регіоні Савойя, Франція. Смак Бофорту тонкий, з нотками свіжої трави та ледь відчутним відтінком димної деревини, яка використовується для нагрівання мідних чанів, в яких сир виготовляється.

PROCHEESE: Як ви розвивали свою любов до сиру?

САРА МЮНЛІ: З дитинства я не куштувала блакитних сирів. Лише тоді, коли моя приймаюча сім’я познайомила мене з Рокфором, я почала розуміти, що таке сир з блакитною пліснявою. Перший раз я скуштувала його з хлібом та овечим маслом. Солодке вершкове масло пом’якшило пряну гостроту плісняви. Ці два сири і сьогодні залишаються одними з моїх улюблених. Я не впевнена, що будь-який чизмонгер може мати лише один улюблений сир, але мої фаворити — це альпійські сири. Gruyere 1655 або Schnebelhorn – два швейцарські сири, які я дуже люблю!

PROCHEESE: Скільки років ви присвятили роботі з сиром?

САРА МЮНЛІ: Я працюю з сирами вже 7 років.

PROCHEESE: Який найбільш хвилюючий аспект у вашій роботі?

САРА МЮНЛІ: Думаю, що одним із найактуальніших аспектів моєї роботи є те, коли я обираю нові сири в асортимент та можу тим самим відкрити для гостей щось дивовижне. Також мені дуже подобається дізнаватися більше про сир з точки зору виробництва, хімічного складу та процесів, які спричиняють дозрівання.

PROCHEESE: Ви коли-небудь брали участь у подібних змаганнях?

САРА МЮНЛІ: Я не брала участі у подібних до CMI в змаганнях. Дуже мало змагань проводиться для чизмонгерів. Тому мені пощастило жити відносно недалеко від місця, де проходив конкурс.

* CMI — The Cheesemonger Invitational

PROCHEESE: Бути чизмонгером — це круто?

САРА МЮНЛІ: Я вважаю, що чизмонгер — це радісна професія. Для людей, які люблять працювати руками і продовжують професійно вчитися — це може бути щастям. Також, це дуже цікава соціальна робота. Я багато часу провожу розмовляючи з клієнтами про різні продукти. Вважаю, що мені дуже пощастило, бо у професійній спільноті чизмонгерів у Сполучених Штатах та у світі всі дуже підтримують одне одного.

Дуже дякуємо Сарі @smuns89 за інтерв’ю! Бажаємо професійного натхнення і росту, а також задоволення від своєї професії!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *